Virtuální sídlo firmy je novým trendem moderních společností


V současnosti na pracovním trhu přibývá firem, jejichž zaměstnanci mohou pracovat ve flexibilní pracovní době z jakéhokoliv místa. Pracovníci tak nemusí docházet do kanceláře v pevně dané hodiny, což šetří jejich čas a zvyšuje jejich komfort při práci. Z průzkumů vyplývá, že pracovat z domova by chtělo až 75 % oslovených zaměstnanců.

Veškerá komunikace mezi zaměstnanci a nadřízeným či kolegy může probíhat elektronicky,tudíž ani není důvod pro zaměstnavatele platit drahé kancelářské prostory a starat se o jejich údržbu. Stále je však potřebné, aby firma měla reprezentativní adresu a v případě nutnosti kancelářské prostory vhodné pro schůzky s obchodními partnery či klienty. Vzrůstajícím trendem je virtuální sídlo firmy.

 

Virtuální sídlo firmy ušetří zbytečnou práci

Vlastníci firem stále častěji upřednostňují modernější koncepty vedení a struktury firem, než tomu bylo dříve. Zaměstnavatelé nelpí na počtu hodin, které pracovníci odsedí u počítače, ale pro progresivní firmu je důležitější kvalitní výsledek práce odevzdaný před stanoveným deadlinem. Společné kanceláře a pevná pracovní doba je především ve firmách působících v IT oblasti zastaralým konceptem. Naopak standardním se stává zakládání virtuálních sídel, nejlépe v centru Prahy. Sídlo firmy v Praze je totiž pro klienty a potenciální obchodní partnery znakem serióznosti.

Díky založení virtuálního sídla ušetří firmy vysoké náklady, které by musely vložit do nájmu kancelářských prostor a na jejich údržbu. Ušetřené náklady pak mohou investovat do rozvoje společnosti, stejně tak jako ušetřený čas. S virtuálním sídlem v Praze získá klient kromě reprezentativní adresy svou poštovní schránku a službu přeposílání veškerých písemností, stejně jako možnost využívat konferenčních prostor. Tyto služby jsou v porovnání s pronájmem klasické kanceláře cenově zanedbatelné.

Trend vzrůstající oblíbenosti služeb virtuální kanceláře značí nový směr na trhu práce, kdy se zaměstnavatelé i zaměstnanci soustřední na skutečně důležité pracovní záležitosti a zbytečnou práci eliminují ku prospěchu firmy.